Picture
1.Wstęp o kosmetykach naturalnych.
2.O czym należy pamiętać podczas produkcji naturalnego kremu w domowym zaciszu?
3.Co trzeba wiedzieć?
4.Wskazówki dla początkujących krem-hand made'erów ;)

Coraz więcej osób zaczyna interesować się produkcją ekologicznych kosmetyków w domu. Na zachodzie (np. w Niemczech, gdzie mieszkam) już dawno, dobroczynne właściwości natury zostały dostrzeżone i jest to doceniana metoda wytwórstwa kremów, szamponów, odżywek, peelingów itd. wśród społeczeństwa. Istnieje naprawdę spora część mieszkańców zachodu, związana z takim sposobem wytwarzania organicznych specyfików czy to na użytek własny czy masowy w celach zarobkowych (mamy tutaj do czynienia ze sklepami internetowymi, sprzedażą w serwisach aukcyjnych i w końcu również ze zwykłymi, ulicznymi sklepami EKO/BIO czy nawet straganami na targowiskach). W Polsce rynek kosmetyków naturalnych (tych prawdziwych, w 100% naturalnych nie tylko z nazwy) wciąż jeszcze na tle swoich zachodnich sąsiadów wypada bardzo blado, niestety.

A teraz opowiem wam o niezbędnych podstawach tworzenia kremu własnej roboty.

  • Kosmetyki domowej produkcji stosowane systematycznie, są tak samo skuteczne jak konwencjonalne produkty niemniej jednak na efekty ich działania (w niektórych przypadkach) możemy poczekać nieco dłużej.
  • Myj ręce przed przystąpieniem do wytwarzania kremu!
  • Pomieszczenie do produkcji (a przynajmniej miejsce) powinno być utrzymane w czystości, dobrze zdezynfekowane, naczynia służące do produkcji również.
  • Krem - baza to inaczej podstawa naszego kremu do którego dodajemy resztę składników tzw. aktywnych. Idealnie w roli kremu - bazy sprawdza się zwykły krem dla niemowląt. Powinniśmy jednak wybrać taki, który ma jak najbardziej okrojoną listę składników.
  • Przygotowany krem przetrzymuj w lodówce i zużyj nie dalej jak do dwóch tygodni od momentu wytworzenia.

Pozostaje mi życzyć świetnej przygody z wytwarzaniem oraz satysfakcji z użytkowania zdrowych BIO kremów i innych kosmetyków! :)

A tutaj jeszcze coś na deser dla ambitnych!Leave a Reply.